Dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach
zatrudni pracownika na podstawie umowy zlecenia

na samodzielnym stanowisku: Bibliotekarz - animator kultury.

Warunki zatrudnienia:

•    umowa zlecenia na czas określony,
•    3 dni w tyg./8h, (godziny popołudniowo-wieczorne np. 12-20)
•    proponowane wynagrodzenie brutto wysokości 13 zł/h.

Miejsce wykonywania pracy:

nowo powstająca Filia w Bibicach - Biblioteki Publicznej w Zielonkach,
Bibice, ul. Rynek 2, 32-087 Zielonki.

Obowiązki:

•    Prace organizacyjne nowo powstałego oddziału Biblioteki w Bibicach.
•   Opracowanie planu rozwoju kulturalnego (obejmującego różnorodne formy aktywności) dostosowanego do potrzeb i zainteresowań lokalnej społeczności oraz wcielanie go w życie, poznawanie środowiskowych potrzeb oświatowych, kulturalnych i rekreacyjnych.
•    Przygotowywanie i prowadzenie różnorodnych form pracy z czytelnikami, służących popularyzowaniu książki, wiedzy i nauki wśród dzieci i młodzieży, dorosłych i seniorów.
•    Stwarzanie młodzieży i dzieciom ciekawej oferty na spędzanie wolnego czasu w sposób atrakcyjny i pożyteczny,
•    Realizowanie imprez, warsztatów, przedsięwzięć promujących szeroko rozumianą naukę, sztukę, kulturę oraz czytelnictwo.
•    Prowadzenie warsztatów komputerowych dla seniorów.
•    Umiejętność nawiązywania współpracy ze szkołami, przedszkolami, organizacjami i innymi instytucjami partnerskimi.
•    Pomoc przy realizacji projektów, poszukiwanie i pozyskiwanie sponsorów w celu podniesienia atrakcyjności oferty biblioteczno-kulturalnej.
•    Przekazywanie informacji do lokalnych środków przekazu o odbywającej się w bibliotece pracy edukacyjno-rozrywkowej.
•    Promowanie dziedzictwa kultury ludowej Bibic po przez oprowadzanie po ekspozycji etnograficznej.

Wymagania:

•    wykształcenie wyższe: bibliotekarskie, animacja kultury, pedagogiczne, kulturoznawcze lub pokrewne humanistyczne.
•    zainteresowania nowymi technologiami oraz szeroko rozumianą kulturą (sztuka, muzyką, plastyką, folklorem, etnografią, itp.),
•    umiejętności interpersonalne, pracy zespołowej i indywidualnej,
•    zdolność do inicjowania, elastyczność, otwartość na zmiany,
•    biegła obsługa komputera i swobodne korzystanie z Internetu,
•    komunikatywność i wysoka kultura osobista, odpowiedzialność oraz zaangażowanie,

Mile widziane:

•    prawo jazdy kategorii B, znajomość języków obcych w stopniu podstawowym,
•    doświadczenie pedagogiczne, biblioteczne oraz z animacji kultury.

Wymagane dokumenty:

•    życiorys – curriculum vitae,
•    list motywacyjny z wizją stworzenia nowej biblioteki połączonej z mocną animacją kultury w Bibicach.

W dokumentach aplikacyjnych (CV i list motywacyjny) proszę zamieścić podpisaną klauzulę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w przeprowadzanym procesie rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych
(t.j. Dz. U. 2014r., poz. 1182).

Termin i miejsce składania ofert:

Osoby zainteresowane prosimy o złożenie dokumentów aplikacyjnych z dopiskiem na kopercie lub tytule e-maila: „Bibliotekarz–animator kultury, Biblioteka Bibice”
w godzinach pracy Biblioteki Publicznej w Zielonkach, tel. 12 418 41 24, lub przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w terminie do 30 listopada 2017 r., do godz. 20.00.
Komisja rekrutacyjna zastrzega sobie prawo do zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną wybranych kandydatów, których wyłoni na podstawie analizy dokumentów aplikacyjnych. Wybrane osoby poinformujemy o terminie rozmowy kwalifikacyjnej telefonicznie.